Dantų šaknų kanalų gydymas

Jeigu ėduonis ar kiti dantų pažeidimai nepastebimi laiku, problema komplikuojasi: infekcija gali pasiekti danties kanalus. Tokiu atveju reikalingas endodontinis gydymas. Endodontija – tai terapinės odontologijos rūšis: atliekant gydymą, pašalinami šaknies kanalų sistemoje esantys pavojingi mikroorganizmai ir infekcijos pažeisti audiniai.

Kaip danties kanale atsiranda infekcija?

Mūsų dantis yra sudarytas iš kietųjų ir minkštųjų audinių. Danties paviršiuje esantis emalis apsaugo dentiną. Infekcija į dantų šaknų kanalus, dažniausiai patenka dėl negydomo dantų ėduonies (karieso).

Jeigu negydomas danties ėduonis progresuoja iki tokio lygio jog pasiekiama pulpa, labai didelė tikimybė, kad ten pateks infekcija kuri sukels danties skausmą. Infekcija gali atsirasti po danties traumos, kartais fiziškai danties pažeidimo gali ir nesimatyti. Jei danties pulpa buvo pažeista, gali atsirasti uždegimas ir danties skausmas, vėliau ir pūlinio atsiradimas.

Simptomai:

  • dantis jautrus spaudžiant pirštu ar kramtant maistą,
  • patamsėjusi danties spalva,
  • prie danties šaknies atsiradęs pūlinukas,
  • patinimas.

Susidūrus su bent vienu iš šių simptomų, nedelskite ir kreipkitės į gydytoją odontologą. Jums gali būti reikalingas skubus endodontinis gydymas.

Endodontinio gydymo eiga

Trumpai apžvelkime, kaip atliekamas dantų šaknų kanalų gydymas:

  1. Pasiruošimas. Atliekama rentgeno nuotrauka, kuri parodo dantų šaknų kanalų vaizdą. Įvertinęs pažeidimus, gydytojas odontologas pasiruošia gydymui. Pacientui suleidžiama vietinė nejautra, atveriama endodontinė ertmė.
  2. Infekcijos pašalinimas. Endodontologinio gydymo metu, priklausomai nuo pulpos pažeidimo laipsnio, kruopščiai pašalinama pažeista ar nekrotinė pulpa ir pavojingi mikroorganizmai. Šaknų kanalai dezinfekuojami.
  3. Vaistų suvedimas. Jeigu situacija sudėtinga, į kanalus suvedami uždegimą gydantys vaistai ir priklausomai nuo pažeidimo laipsnio keičiami kol išnyks simptomai.
  4. Plombavimas. Paskutinio etapo metu danties šaknies kanalai sandariai plombuojami specialia kanalų plombine medžiaga. Priklausomai nuo esamos situacijos gydymas gali trukti (1-4 vizitus). Gydymo metu gali būti atliekamos kelios rentgenologinės danties nuotraukos gydymo kokybei įvertinti.

Endodontinis pergydymas

Endodontinis pergydymas dažniausiai reikalingas esant senam nekokybiškam endodontiniam gydymui. Pergydymo metu pašalinama sena plombinė medžiaga iš danties kanalų dėl nekokybiškai atlikto gydymo, ar praeinami kalcifikuoti danties kanalai dėl įvykusios lėtinės pulpos infekcijos.

Endodontija – didelio meistriškumo ir modernių technologijų reikalaujanti sritis, todėl tiek gydymą, tiek pergydymą patikėkite profesionalams. Susidūrus su infekcija, Jums padės patyrę mūsų klinikos specialistai!

Gijimas po endodontinio gydymo

Atlikus šaknų kanalų gydymą, dauguma pacientų jaučiasi gerai, yra darbingi. Vis dėlto, dažna problema po endodontinio gydymo – prarandama daug danties masės. Jeigu danties sienelės yra labai susilpnėjusios, vien tik plombavimo neužtenka: tokiu atveju būtinas dantų protezavimas. Ši procedūra sustiprina dantį, padeda atstatyti jo estetiką ir visas kitas funkcijas.

Dažniausiai protezuojama ant likusių danties audinių tvirtinant iš cirkonio pagamintą dantų vainikėlį, tačiau kiekvieno paciento situacija individuali, todėl geriausią danties atstatymo sprendimą pasiūlys protezuojantis gydytojas.

Kanalų gydymo kaina

  • Kanalo išvalymas – 40 eur.
  • Kanalo plombavimas – 40 eur.
  • Sudėtingas kanalo praėjimas – 50 eur.
  • Kanalo užpildo pašalinimas – 50 eur.

DUK

Registruotis konsultacijai





    Sutinku su privatumo politika.

    Meniu