Dantų protezavimas

Netekus danties, dantų grupės ar esant stipriai pažeistam danties vainikui estetikos ir funkcijos tikslu, atliekamas dantų protezavimas.

Dantys protezuojami vainikėliais ir mikroprotezais (įklotais, užklotais, laminatėmis) priklausomai nuo danties vainiko pažeidimo lygio, kuomet nebegalima atkurti plombinėmis medžiagomis. Prarastus dantis galima atstatyti implantais arba šlifuojant gretimus dantis gaminti tiltinį protezą. Esant dideliems dantų eilių defektams gaminami išimami protezai ( ploštelės, minkštos plokštelės ), kurie gali būti fiksuojami ant implantų ar nuosavų dantų.

Priežastys rinktis dantų protezavimą

 • Pagerina kramtymo funkciją: individualiai pritaikytos restauracijos padeda atkurti tinkamą kramtymo funkciją, todėl galima be diskomforto mėgautis mėgstamu maistu. Jis tinkamai susmulkinamas, todėl užtikrinama sklandi virškinimo funkcija.
 • Atkuria estetišką šypseną: iš kokybiškų medžiagų pagaminti protezai ženkliai pagerina šypsenos išvaizdą. Pasitelkus restauracijas, atkuriama taisyklinga dantų forma, sąkandžio aukštis, koreguojami tarpai, nelygumai, atkuriama natūrali dantų spalva.
 • Sklandesnė kalba: nemažai žmonių, praradus kelis ar daugiau dantų, susiduria su problemomis bandant aiškiai artikuliuoti tam tikrus garsus, tarti žodžius. Pasireiškia šveplavimas ir kiti fonetikos sutrikimai. Tai kelia emocinį diskomfortą, trukdo bendrauti. Daugelis pacientų įsitikina: profesionaliai atliktas dantų protezavimas pagerina fonetiką, nelieka šveplavimo ir kitų nepatogumų.
 • Saugoma burnos sveikata: protezai, fiksuojami ant dantų implantų, gali užkirsti kelią tolesnėms burnos sveikatos problemoms, komplikacijoms. Pavyzdžiui, sveikųjų dantų padėties kitimui (kartais dantys pradeda migruoti į prarasto danties vietą, todėl kyla ortodontinių problemų), žandikaulio kaulo nykimui ir dantenų ligoms.
 • Suteikiami ilgaamžiai rezultatai: šiandien dantų protezams naudojamos medžiagos yra labai patvarios ir ilgaamžės. Praktika rodo, kad tinkamai prižiūrint restauracijas, protezų estetika ir funkcijomis galėsite džiaugtis daugybę metų.
 • Individualus gydymas. Protezuojantis gydytojas bendradarbiaudamas kartu su dantų techniku atkuria prarastus dantis, jų anatomiją, funkciją ir estetiką. Kiekvieno paciento situacija vertinama individualiai, atsižvelgiant į jo dantų formą, spalvą, anatomiją, todėl suteikiamas nepriekaištingas estetinis ir funkcinis rezultatas.

Dentalinis intraoralinis skeneris

Klinikoje dantų protezavimui naudojame intraoralinį skenerį „Medit i700“. Šis skeneris yra naujausias skaitmeninės odontologijos įrankis.

Skenerio privalumai

 • Tai minimaliai invazyvi diagnostinė priemonė. Intraoralinis skeneris sukelia gerokai mažiau diskomforto nei tradicinis dantų atspaudų nuėmimas, naudojant specialią atspaudinę masę, kuri kartais sukelia net pykinimą. Nuo dabar dantų atspaudų nuėmimas yra patogesnis, tikslesnis ir pacientui daug malonesnis.
 • Intraoralinis skeneris sugeneruoja realius, didelės raiškos, detalius vaizdus. Toks detalus dantų nuskaitymas užtikrina daug aukštesnį gaminamos restauracijos tikslumą.
 • Protezavimo metu naudojamas skeneris užtikrina kokybiškesnę paciento duomenų sklaidą su dantų technikų laboratorija. Dantų technikai gaudami trijų matmenų vaizdą, sumodeliuotą naudojantis skeneriu, gali pagaminti pacientui idealiai tinkančias dantų restauracijas.

Skaitmeninai odontologijos prietaisai dantų protezavime, tai – ne ateitis, o dabartis, be ko, jau neįsivaizduojamas kokybiškas klinikos, gydytojų ir dantų technikų laboratorijos darbas.

Protezavimo galimybės

Dantys protezais atkuriami esant skirtingoms klinikinėms situacijoms – norint koreguoti dantų formą, pagerinti funkcijas, atkuriant vieną, kelis ar daugiau prarastų dantų. Mūsų odontologijos klinikoje siūlomas platus restauracijų pasirinkimas:

Protezavimas pavieniais vainikėliais

Protezavimas vainikėliais yra naudojamas tuomet, kai danties šaknis yra sveika ir tvirta, tačiau natūralus danties vainikas atlikti kramtymo funkciją yra jau per silpnas, lieka mažai danties audinių. Tuomet yra altiekamas natūralaus danties vainiko padengimas dirbtiniu vainikėliu. Prieš atliekant šią procedūrą dantį apšlifuojame. Jeigu danties audinių yra mažai arba jie yra abejotino tvirtumo tuomet sutvirtinimui naudojame stiklo pluošto kaištį. Tuomet nuskenuojame dantis su dentaliniu skeneriu ir siunčiame į laboratoriją. Dantų techniko pagamintas individualus vainikėlis pricementuojamas.

Protezavimas tiltais

Dantų protezavimas tiltu gali būti taikomas kai trūksta vieno ar kelių dantų. Tam, kad tiltas laikytųsi reikalinga gretimų dantų atrama. Tam tikslui nušlifuojame gretimus dantis, tuomet laboratorijoje pagamintą tiltą pricementuojame.

Protezavimas ant implantų vainikėliais, tiltais

Prarasto danties vietoje įsriegiame implantą ant kurio tvirtiname danties vainikėlį. Šio protezavimo metodo privalumas yra tas, kad nereikia šlifuoti gretimų dantų.

Kelių dantų esančių vienoje eilėje protezavimui ant implantų pakanka dviejų implantų, kurie įsriegiami į šoninių, prarastų dantų vietas. Ant šių implantų tvirtinamas dantų tiltas sudarytas iš trijų ar daugiau dantų vainikėlių.

Bedančio žandikaulio dantų protezavimas ant implantų

Bedančio žandikaulio protezavimo ant implantų privalumas lyginant su klasikiniais protezais yra tas jog jie stabiliai laikosi, nekrenta, neslankioja, nereikia fiksavimo klijų, nes tai yra neišimami protezai ant implantų. Šis dantų protezavimo metodas estetiškumo ir komforto atžvilgiu gali būti prilygintas natūraliems dantims. Vieno žandikaulio protezavimui rekomenduojami 4-6 implantai, prie kurių yra tvirtinamas neišimamas protezas.

Estetinis protezavimas

Kaip minėjome, dantų protezai turi ne tik funkcinę, bet ir estetinę paskirtį. Kartais dantų atkūrimas restauracijomis reikalingas norint pakoreguoti dantų formą, spalvą, panaikinti tarpus tarp dantų. Tokiu atveju atliekamas estetinis protezavimas, naudojant keramines dantų laminates. Priekinis dantų paviršius švelniai šlifuojamas, preparuojamas ir ant jo klijuojamos individualiai pagamintos laminatės, kurios yra laidžios šviesai, atkuria natūralią danties tekstūrą.

Dantų protezavimo medžiagos

Verta išsamiau susipažinti su mūsų klinikoje restauracijoms naudojamomis medžiagomis:

Keramika

Iš šios medžiagos gaminamos laminatės, vainikėliai, tiltiniai ir kiti dantų protezai pasižymi puikia estetika. Ši medžiaga savo išvaizda ir tvirtumu beveik identiška natūraliems dantims, pasižymi geru biosuderinamumu.

Cirkonio keramika

Cirkonio vainikėliai nealergizuoja, pasižymi išskirtiniu tvirtumu, ilgaamžiškumu ir estetika. Savo tvirtumu cirkonis lenkia keramiką, todėl dažnai naudojamas krūminių dantų protezavimui arba atkuriant dantis ant implantų.

Dantų protezavimo kainos

Protezavimas ant dantų

 • Cirkonio vainikėlis – 300 eur.
 • Cirkonio keramikos vainikėlis – 350 eur.
 • Užklotas – 400 eur.
 • Laminatė – 400 eur.
 • Laikinas vainikėlis – 30eur.
 • Frezuotas plastmasinis vainikėlis – 100 eur.
 • Vienašaknis kultinis įklotas – 70eur.
 • Daugiašaknis kultinis įklotas – 80 eur.
 • Seno vainikėlio nuėmimas – 20 eur.
 • Kapa nuo burksizmo – 80 eur.

Dantų protezavimas ant implantų

 • Cirkonio vainikėlis ant implanto + atrama – 350 eur. + 50 eur.
 • Cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto + atrama – 400 eur. + 50 eur.
 • Protezavimas „All on 4“ sistema- 3000 eur.
 • Prisukamas laikinas protezas ant 4 implantų – 900 eur.

Dantų protezavimas išimamais protezais

 • Akrilinės plokštelės abiem žandikauliams – 670 eur.
 • Akrilinė plokštelė (gaminant vienam žandikauliui) – 380 eur.
 • Elastinė plokštelė – 670 eur.
 • Plokštelės perbazavimas – 70 eur.
 • Apkabėlės įstatymas į plokštelę – 50 eur.
 • Danties įstatymas į plokštelę – 50 – 60 eur.

DUK

Registruotis konsultacijai

  Sutinku su privatumo politika.

  Meniu