Dantų implantacija

Danties implantas tai titano lydinio sraigtas, chirurginiu būdu įsodintas į viršutinį arba apatinį žandikaulį. Sraigtinis implantas savo forma yra panašus į danties šaknį ir tarnauja kaip stabili atrama dirbtiniams dantų vainikėliams.

Dantų implantacijos eiga

Trumpai aptarkime dantų atkūrimo eigą:

 1. Konsultacija ir apžiūra. Prieš implantaciją pacientas yra konsultuojamas protezuojančio gydytojo odontologo ir implantologo bei kruopščiai ištiriamas. Pasitaiko atvejų, kai dėl rimtų bendrinių susirgimų implantacija negalima arba turi būti atidėta, kol paciento sveikatos būklė pagerėja, todėl labai svarbu implantologui pateikti kuo išsamesnę informaciją apie savo sveikatos būklę, esamus ar buvusius susirgimus. Nuimami dantų atspaudai, sudaromas gydymo planas.
 2. Pasiruošimas dantų atkūrimui. Priklausomai nuo implantacijos vietos ir defekto dydžio gali būti atliekamos papildomos procedūros:
 • Atliekant dantų implantaciją priekinių dantų srityje gali būti reikalingas papildomas kaulas ir dantenų plastika estetikos tikslu.
 • Sriegiant implantą viršutiniame žandikaulyje prieškrūminių ir krūminių dantų srityje gali būti atliekama sinuso pakėlimo operacija.
 • Esant kaulo atrofijai gali būti atliekama kaulo bloko persodinimo operacija ar naudojamas kaulo pakaitalas.
 1. Implanto sriegimas. Implantacijos procedūra paprastai atliekama vietinėje nejautroje, vieno implanto įsriegimas užtrunka iki valandos. Jeigu situacija palanki, įsriegus implantą tvirtinamas laikinas protezas.
 2. Dantų protezavimas. Implanto prigijimui reikia 3 – 6 mėn., tuomet galima atlikti dantų protezavimą nuolatinėmis restauracijomis. Priklausomai nuo situacijos, pritaikomi pavieniai dantų vainikėliai, vainikėlių tiltai arba plokšteliniai protezai.

Gijimas po dantų implantacijos

Implantuotų dantų priežiūrai turi būti skiriamas pakankamas dėmesys. Laikantis šių rekomendacijų, gijimo procesas po operacijos praeis sklandžiau, o sugijusius implantus tinkamai prižiūrėti bus visai nesudėtinga:

 • Rūpinkitės savo mityba. Nevartokite labai kietų ar lipnių maisto produktų, kad nesudirgintumėte operacijos vietos ir dantų implantai negautų per didelio kramtymo krūvio.
 • Sumažinkite tabako gaminių vartojimą. Rūkymas yra vienas žalingiausių įpročių sveikimo laikotarpiu. Tai gali pakenkti kraujo krešulių formavimuisi, padidinti infekcijos riziką ir sulėtinti implantų gijimą, todėl nepiktnaudžiaukite tabako gaminiais. Jei įmanoma, geriausia nuo rūkymo apskritai susilaikyti.
 • Atsargiai vartokite karštą maistą ir gėrimus. Pirmas savaites po dantų atkūrimo venkite itin karštų maisto produktų. Aukšta temperatūra gali sudirginti operacijos vietą ir sulėtinti gijimo procesą.
 • Pasirūpinkite savo sveikata. Sveikas gyvenimo būdas prisideda prie greitesnio organizmo atsistatymo po dantų atkūrimo. Tinkamas miegas, subalansuota mityba ir reguliari fizinė veikla gali teigiamai paveikti bendrą Jūsų sveikatą, o taip pat ir dantų implantų gijimą.
 • Venkite stresinių situacijų. Įtampa, stresas turi įtakos gijimo procesui, todėl gijimo laikotarpiui venkite emociškai įtemptų situacijų, stenkitės valdyti stresą, daug ilsėkitės ir užsiimkite mėgstama, atpalaiduojančia veikla.
 • Dantų priežiūra namuose. Implantams pilnai prigijus prie kaulo, ir toliau reikalingas nuolatinis, kruopštus visų dantų ir implantų higieninis valymas priemonėmis, kurias rekomenduoja odontologas ar higienistas. Tokiu būdu galime būti tikri, kad implantas tarnaus Jums ilgus metus.
 • Reguliarūs vizitai pas odontologą. 1 – 2 kartus per metus būtina atlikti profesionalią burnos higieną ir apsilankyti pas gydytoją profilaktinei apžiūrai. Burnos higienos metu gydytojas pašalins kietąjį apnašą (dantų akmenis), pigmentines dėmes, įvertins Jūsų dantų ir implantų būklę.

Priežastys rinktis dantų implantaciją

Dantų implantavimas – tai procedūra, kurios dėka pacientas gali džiaugtis nepriekaištinga šypsena ir gyvenimo komfortu. Apžvelkime implantacijos privalumus išsamiau:

 • Natūrali išvaizda. Dantų implantai ir restauracijos (protezai) nepriekaištingai atkartoja natūralių dantų išvaizdą. Įsriegus implantus, pritaikysime protezus, kurie specialiai sukurti taip, kad atitiktų jūsų esamų dantų spalvą, formą ir dydį. Užtikriname, kad Jūsų šypsena atrodys itin harmoningai.
 • Atkuriama kramtymo funkcija. Skirtingai nei tradiciniai išimami dantų protezai, implantai tarnauja kaip dantų šaknų pakaitalai: jie suteikia stabilų ir saugų pagrindą protezams. Tai užtikrina efektyvesnį kramtymą, leidžia be vargo susmulkinti įvairius maisto produktus. Implantai ne tik užtikrina galimybę mėgautis Jums įprastu maistu, bet ir prisideda prie sklandaus virškinimo sistemos veikimo.
 • Nepažeidžia sveikųjų kaimyninių dantų. Praradus kelis gretimus dantis, dalis žmonių renkasi tradicinius tiltinius protezus. Jie yra tvirtinami prie sveikųjų dantų, kurie turi būti preparuojami: šlifuojami ir paruošiami protezų fiksavimui. Šis metodas susilpnina sveikuosius dantis ir neišsprendžia kitų su dantų netekimu susijusių problemų. Tuo tarpu naudojant dantų implantus, gretimi dantys išlieka nepažeisti, išsaugoma natūrali jų struktūra.
 • Ilgalaikiai rezultatai. Tinkamai prižiūrint ir prižiūrint dantų implantus, jie tarnauja ne vieną dešimtmetį. Svarbiausia – pasirinkti kokybiškus, Europos Sąjungoje sertifikuotus implantus ir dantų atkūrimą patikėti patyrusiems burnos chirurgams.
 • Geresnė fonetika. Netinkamai prigludę dantų protezai arba trūkstami dantys gali turėti įtakos kalbos aiškumui. Dantų implantai suteikia stabilų ir tvirtą pagrindą pakaitiniams dantims, pagerina kalbą ir tarimą, todėl žmogus gali drąsiai kalbėti nebijodamas, kad dantų protezai nuslysta ar sukelia artikuliacijos sunkumų.
 • Apsaugo nuo komplikacijų praradus dantis. Funkcionuojantis implantas paskirsto kramtymo krūvį aplinkiniams audiniams, stimuliuoja kaulą. Taip yra sustabdomas žandikaulio kaulo nykimas bei išsaugomas apatinio veido trečdalio minkštųjų audinių kontūras.
 • Implantai pritaikomi įvairiose situacijose. Implantų pagalba kramtymo funkcija atkuriama netekus vieno, kelių ar net daugelio ir visų dantų. Šis gydymo metodas tinka net sudėtingais atvejais, todėl tai yra išties universali išeitis praradus dantis.

Dantų implantavimo kaina

 • Implantacija Neodent implantais – 550 eur.
 • Implantacija Straumann implantais – 650 – 750 eur.
 • Implanto atidengimas ir gijimo galvutės pritvirtinimas – 50 eur.
 • Kaulo augmentacija – nuo 150 eur.
 • Sinuso pakėlimas – nuo 250eur.
 • Minkštųjų audinių augmentacija implantacijos metu – 100 – 300 eur.

Protezavimas ant implantų

 • Cirkonio vainikėlis ant implanto + atrama – 350 eur. + 50 eur.
 • Cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto + atrama – 400 eur. + 50 eur.
 • Laikinas vainikėlis ant implanto – 100 eur.

DUK

Atsakome į pacientų dažnai užduodamus klausimus apie dantų implantus:

Registruotis konsultacijai

  Sutinku su privatumo politika.

  Meniu