Terapinis dantų gydymas

Ėduonies gydymas

Dantų kariesas (ėduonis) yra viena iš labiausiai paplitusių ligų. Apnašose esančios rūgštys sukelia danties kietųjų audinių vis stiprėjantį irimą, sukeliama danties demineralizacija ir palaipsniui formuojasi ertmė. Laiku pastebėjus ėduonį, jis išvalomas iki sveikų danties kietųjų audinių ir užplombuojamas. Kai ėduonis yra paviršinis, dantys būna jautresni saldžiam maistui. Pažeidimui tapus vidutinio gylio, dantys tampa jautrūs ir valgant šaltą, karštą maistą. Vėliau ėduonies pažeistai ertmei gilėjant, dantis tampa ne tik jautrus ir skausmingas, bet jame gali strigti maistas, ir dantis gali nulūžti. Susidarius kariozinėms ertmėms, būtina jas plombuoti nedelsiant, kadangi negydant infekcija gali patekti į danties šaknų kanalų sistemą.

Senų, nekokybiškų plombų keitimas

Nors šiuolaikinės plombos pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu ir kokybiškai tarnauja apie 5-erius metus ir ilgiau, visgi jos dėvisi dėl natūralių priežasčių – dantų kontaktavimo kramtant, griežimo dantimis (bruksizmo) ar netaisyklingo sąkandžio. Kuo didesnė plomba, tuo trumpiau ji tarnauja. Bėgant metams, tarp danties ir plombos atsiranda mikrotarpai, todėl jas būtina pakeisti naujomis. Senų arba nekokybiškų plombų keitimas padeda užkirsti kelią pakartotiniam ėduonies atsiradimui.

Dantų jautrumo gydymas

Dažnai pacientai skundžiasi atsiradusiu dantų jautrumu geriant šaltus gėrimus ar tiesiog įkvepiant šalto oro.
Emaliui nusidėvėjus, didėja ir dantų jautrumas. Emalis plonėja per stipriai valantis dantis kietu šepetėliu ar naudojant dantų pastą su abrazyvinėmis dalelėmis. Taip pat gali plonėti dėl griežimo dantimis (bruksizmo) miegant ar daug valgant/geriant rūgštų maistą bei gėrimus. Emalis dėvisi ir dėl ligų, sukeliančių dažną vėmimą, pavyzdžiui, bulimijos arba diabetinės gastroparezės.
Išsiaiškinus jautrumo priežastį, nesunku parinkti tinkamą gydymą. Jei dantų jautrumas lengvos formos, išbandykite pačius paprasčiausius gydymo metodus: rinkitės dantų pastą, sukurtą specialiai jautriems dantims ir minkštą dantų šepetėlį. Jei dantų jautrumas nepraeina ir intensyvėja, tuomet gydytojas odontologas gali aplikuoti specialų fluoro laką arba rekomenduojamas apsinuoginusių dantų kaklelių plombavimas.

Registruotis konsultacijai





    Sutinku su privatumo politika.

    Meniu