Protezavimas

Netekus danties, dantų grupės ar esant stipriai pažeistam danties vainikui estetikos ir funkcijos tikslu, atliekamas dantų protezavimas. Dantys protezuojami vainikėliais ir mikroprotezais ( įklotais, užklotais, laminatėmis) priklausomai nuo danties vainiko pažeidimo lygio, kuomet nebegalima atkurti plombinėmis medžiagomis. Prarastus dantis galima atstatyti implantais arba šlifuojant gretimus dantis gaminti tiltinį protezą. Esant dideliems dantų eilių defektams gaminami išimami protezai ( ploštelės, minkštos plokštelės ), kurie gali būti fiksuojami ant implantų ar nuosavų dantų. Protezuojantis gydytojas bendradarbiaudamas kartu su dantų techniku atkuria prarastus dantis, jų anatomiją, funkciją ir estetiką.

Dentalinis intraoralinis skeneris

Klinikoje dantų protezavimui naudojame intraoralinį skenerį „Medit i700. Šis skeneris yra naujausias skaitmeninės odontologijos įrankis. Nuo dabar dantų atspaudų nuėmimas yra patogesnis, tikslesnis ir pacientui daug malonesnis. Intraoralinis skeneris sugeneruoja realius, didelės raiškos, detalius vaizdus. Toks detalus dantų nuskaitymas užtikrina daug aukštesnį gaminamos restauracijos tikslumą.
Protezavimo metu naudojamas skeneris užtikrina kokybiškesnę paciento duomenų sklaidą su dantų technikų laboratorija. Dantų technikai gaudami trijų matmenų vaizdą, sumodeliuotą naudojantis skeneriu, gali pagaminti pacientui idealiai tinkančias dantų restauracijas.

Skaitmeninai odontologijos prietaisai dantų protezavime, tai – ne ateitis, o dabartis, be ko, jau neįsivaizduojamas kokybiškas klinikos, gydytojų ir dantų technikų laboratorijos darbas.

Protezavimas pavieniais vainikėliais

Protezavimas vainikėliais yra naudojamas tuomet, kai danties šaknis yra sveika ir tvirta, tačiau natūralus danties vainikas atlikti kramtymo funkciją yra jau per silpnas, lieka mažai danties audinių. Tuomet yra altiekamas natūralaus danties vainiko padengimas dirbtiniu vainikėliu. Prieš atliekant šią procedūrą dantį apšlifuojame. Jeigu danties audinių yra mažai arba jie yra abejotino tvirtumo tuomet sutvirtinimui naudojame stiklo pluošto kaištį. Tuomet nuskenuojame dantis su dentaliniu skeneriu ir siunčiame į laboratoriją. Dantų techniko pagamintas individualus vainikėlis pricementuojamas.

Protezavimas tiltais

Dantų protezavimas tiltu gali būti taikomas kai trūksta vieno ar kelių dantų. Tam, kad tiltas laikytųsi reikalinga gretimų dantų atrama. Tam tikslui nušlifuojame gretimus dantis, tuomet laboratorijoje pagamintą tiltą pricementuojame.

Protezavimas ant implantų vainikėliais, tiltais

Prarasto danties vietoje įsriegiame implantą ant kurio tvirtiname danties vainikėlį. Šio protezavimo metodo privalumas yra tas, kad nereikia šlifuoti gretimų dantų
Kelių dantų esančių vienoje eilėje protezavimui ant implantų pakanka dviejų implantų, kurie įsriegiami į šoninių, prarastų dantų vietas. Ant šių implantų tvirtinamas dantų tiltas sudarytas iš trijų ar daugiau dantų vainikėlių.

Bedančio žandikaulio protezavimas ant implantų.

Bedančio žandikaulio protezavimo ant implantų privalumas lyginant su klasikiniais protezais yra tas jog jie stabiliai laikosi, nekrenta, neslankioja, nereikia fiksavimo klijų, nes tai yra neišimami protezai ant implantų. Šis dantų protezavimo metodas estetiškumo ir komforto atžvilgiu gali būti prilygintas natūraliems dantims. Vieno žandikaulio protezavimui rekomenduojami 4-6 implantai, prie kurių yra tvirtinamas neišimamas protezas.

Registruotis konsultacijai

    Sutinku su privatumo politika.

    Meniu