Profesionali burnos higiena

Laiku atlikta burnos higiena yra efektyviausia apsauga nuo dantų ėduonies, gleivinės ir periodonto ligų. Jeigu nuo paskutinio vizito pas burnos higienistą praėjo daugiau nei 6 mėnesiai, metas pasirūpinti dantų ir burnos sveikata. Laukiame Jūsų odontologijos klinikoje!

Kodėl būtina atlikti burnos higieną?

Net ir kruopščiai prižiūrint dantis namuose, ši procedūra būtina. Dalinamės jos privalumais:

 • Pašalinami dantų akmenys. Ant dantų paviršiaus nuo maisto likučių dažnai susidaro nepastebimos minkštos dantų apnašos, kuriose kaupiasi daugybė mikroorganizmų. Jeigu šios minkštos apnašos laiku nenuvalomos dantų šepetėliu, arba jos kaupiasi šepetėliu nepasiekiamose vietose, po kurio laiko mineralizuojasi ir tampa kietomis dantų apnašomis dar vadinamomis dantų akmenimis (konkrementais). Jų nepavyks nuvalyti savarankiškai. Šį darbą patikėjus burnos higienistui, galite būti užtikrinti, kad akmenys bus pašalinti efektyviai ir saugiai.
 • Apsisaugoma nuo dantų ir dantenų ligų. Vizito metu įvertinama dantų, dantenų būklė, laiku pastebimas kariesas ir kiti pažeidimai ir paskiriamas gydymas. Reguliarūs vizitai pas higienistą sumažina rimtų susirgimų, komplikacijų rizika.
 • Baltesni dantys. Atliekant higieną, šalinamos pigmentinės dėmės. Jų atsiradimo ant dantų paviršiaus kaltininkai dažniausiai yra dažantys maisto produktai, gėrimai, taip pat kai kurie medikamentai. Taigi, po procedūros dantys lieka pastebimai šviesesni, o šypsena – dailesnė.
 • Gaivesnis burnos kvapas. Nemažai pacientų pastebi, kad atlikus profesionalią higieną, pašalinus dantų apnašas, burnos kvapas tampa pastebimai malonesnis.
 • Išvengiama ilgo ir brangaus gydymo. Reguliarūs vizitai pas burnos higienistą padės jums išvengti dantų problemų ir sutaupyti pinigų kuriuos ateityje išleistumėte brangioms dantų taisymo ar protezavimo procedūroms.

Burnos higienos eiga

 • Apžiūra. Procedūros metu atliekamas audinių būklės įvertinimas. Pastebėjus pažeidimų, pacientas po burnos higienos nukreipiamas tolesniam gydymui.
 • Burnos higiena. Atliekamas minkštojo ir mineralizuoto viršdanteninio ir podanteninio apnašo pašalinimas ultragarso ir rankiniais instrumentais, dantų šaknų nulyginimas, pigmentinio apnašo pašalinimas „air flow“ sistema, dantų ir plombų paviršių poliravimas pasta su fluoru.
 • Apmokymai. Esant poreikiui, pacientas konsultuojamas dantų ir burnos priežiūros klausimais. Parenkami individualios burnos ertmės higienos metodai, rekomenduojamos individualios dantų priežiūros priemonės.

Apie burnos audinių ligas

Dantų akmenys – tai mikrobų buveinė kurie būdami ant dantų emalio jį pažeidžia ir dantys pradeda gesti. Taip pat jie dirgina dantenas ir sukelia jų pakitimus. Nepašalinus minkštųjų apnašų ir akmenų, rizikuojame susirgti periodonto ligomis. Atsakome, ką būtina apie jas žinoti:

 • Pirmieji ženklai. Pirmieji dantenų ligų simptomai yra kraujuojančios dantenos. Ankstyvoji dantenų ligos stadija vadinama gingivitu. Šioje stadijoje liga gali būti išgydyta, pradėjus taikyti individualios bei profesionalios burnos higienos procedūras.
 • Skausmo ilgai nejaučiama. Periodonto ligos yra neskausmingos, todėl galime nejusti ir nežinoti apie jų buvimą. Kai pradedamas jausti skausmas, dažniausiai liga būna toli pažengusi, todėl reikalingas sudėtingesnis, brangesnis gydymas.
 • Pavojingi pažeidimai. Negydomas periodontitas sukelia gilesnius dantenų ir kaulo pažeidimus. Sergant periodontitu dantys tampa paslankūs, iškrenta patys arba juos tenka šalinti odontologo kabinete.
 • Ligų galima išvengti. Užkirsti kelią periodonto ligoms ir su jomis siejamomis pavojingomis komplikacijomis padeda profesionali, kokybiška burnos higiena. Neatidėliokite vizito!

Burnos higienos kaina

 • Profesionali burnos higiena + sodapūtė – 40 – 60 eur.

DUK

Registruotis konsultacijai

  Sutinku su privatumo politika.

  Meniu