Kanalų gydymas

Mūsų dantis yra sudarytas iš kietųjų ir minkštųjų audinių. Danties paviršiuje esantis emalis apsaugo dentiną. Infekcija į dantų šaknų kanalus, dažniausiai patenka dėl negydomo dantų ėduonies (karieso). Jeigu negydomas danties ėduonis progresuoja iki tokio lygio jog pasiekiama pulpa, labai didelė tikimybė, kad ten pateks infekcija kuri sukels danties skausmą. Infekcija gali atsirasti po danties traumos, kartais fiziškai danties pažeidimo gali ir nesimatyti. Jei danties pulpa buvo pažeista, gali atsirasti uždegimas ir danties skausmas, vėliau ir pūlinio atsiradimas.

Simptomai:

  • dantis jautrus spaudžiant pirštu ar kramtant maistą
  • patamsėjusi danties spalva
  • prie danties šaknies atsiradusi cista
  • patinimas

Endodontologinio gydymo metu priklausomai nuo pulpos pažeidimo laipsnio kruopščiai pašalinama pažeista ar nekrotinė pulpa, suvedami į kanalus uždegimą gydantys vaistai ir priklausomai nuo pažeidimo laipsnio keičiami kol išnyks simptomai. Paskutinio etapo metu danties šaknies kanalai sandariai plombuojami specialia kanalų plombine medžiaga. Priklausomai nuo esamos situacijos gydymas gali trukti 3-4 vizitus, gydymo metu gali būti atliekamos 4 rentgenologinės danties nuotraukos gydymo kokybei įvertinti.

Endodontologinio pergydymo metu pašalinama sena plombinė medžiaga iš danties kanalų dėl nekokybiškai atlikto gydymo, ar praeinami kalcifikuoti danties kanalai dėl įvykusios lėtinės pulpos infekcijos.

Registruotis konsultacijai

    Sutinku su privatumo politika.

    Meniu